Opel Astra II - pytania techniczne

 

 


Doradca serwisu Opel

Masz pytanie techniczne nt. swojego Opla?

Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj własne pytanie! Formularz
Na pytania odpowiadają Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.

Przeczytaj zasady udzielania odpowiedzi przez serwis.

 

Pytania nt. innych modeli Opla

 

 

witam od dluzszego czasu problem jest taki ze podczas pracy silnika 1.6 16v slychac klekotanie jak pol diesel i moje pytanie brzmi ile kosztowalaby diagnoza czyli co jest do wymiany prosze o jak najszybsza odpowiedz wolne terminy to czwartek piatek po 15 

Póki nie mamy auta na stanowisku – ciężko mówić jaka będzie cena diagnostyki – zależy wszystko od złożoności ew. usterki Astry. Wstępne badanie komputerowe, osłuchanie silnika, kontrola wzrokowa- 150 zl brutto – po tym etapie określimy co dalej.

 

 

Witam. Posiadam samochód Opel Astra G 1,6 16V, 101 km  rok prod. 1999 w którym słabo grzeje ogrzewanie. Płyn wymieniony, termostat wymieniony, silnik grzeje się prawidłowo, manetka otwiera ogrzewanie do końca. Proszę o poradę co może być przyczyną słabego ogrzewania i jak sobie z tym poradzić.
Ponadto w tym modelu słabo zwijają się pasy bezpieczeństwa, co może być przyczyną i jak temu zaradzić, żeby pasy zwijały się płynnie i do końca. Jak do tej pory nie znalazłem nikogo, kto udzieliłby mi wskazówki co może być przyczyną takich mankamentów w moim samochodzie. Proszę o udzielenie mi porad. Pozdrawiam

MYSLĘ ŻE TRZEBA BYŁOBY SPR. NAGRZEWNICĘ WEWNĄTRZ KONSOLI - MOŻE JEST USZKODZONA ALBO NIE MA PRZEPŁYWU CIECZY CHLODZĄCEJ NAGRZEWAJĄCEJ ENĘTRZE SAMOCHODU - TRZEBA ZWERYFIKOWAĆ. ODNOŚNIE PASÓW NIE WIEM CZY PRÓBOWAŁ PAN PRZEKONSERWOWAĆ SPREYJEM SILIKONOWYM ZWIJACZEDO TEGO POTRZEBNY DEMONTAŻ POSZYĆ PLASTIKOW NA SŁUPKACH

 

 

Witam , posiadam astre g 1.6 16v Mam duży problem i potrzebuje pomocy otóż :
-tłumnik bardzo hałasowała ale mój mechanik zlokalizował problem i okazało się, że to był katalizator w srodku tłumika a wiec powiedział, iż go wymontuje włozy jakiś strumiennik  i nie bedzie metalicznego odgłosu ale Mam jeszcze drugi problem samochód na niskich obrotach gdy jedzie sie stała predkoscia np 40 km/h mocno szarpie ... Szarpanie zanika powyżej 70 km/h nie wiem o co chodzi samóchód był juz u 5 fachowców i nadal nikt nic nie wie .. może tutaj państwo mi pomoże.

Zamiast strumienicy powinno założyć się nowy katalizator lub wkład katalityczny, aby spełniać normy analizy spalin dla tego modelu. Może być drugi problem z przejściem badania technicznego w stacji kontroli pojazdów.
Szarpanie należy zweryfikować w czasie jazdy testowej na stanowisku warsztatowym, po analizie komputerowej, spr. kodów usterek, symptomów i parametrów pracy osprzętu na temat zgłoszenia. Zapraszamy do ASO Opla w Pana okolicy zamieszkania. Powodów może być mnoga ilość, dlatego polecamy pkt. autoryzowany.

Elementy układu wydechowego w sklepie

 

 

Jaki jest koszt dorobienia kluczyka do Astra G z silnikiem X20XEV ? Trzeba odczytać PIN immobilisera - nie posiadam karty z kodamem. Proszę o podanie łącznego kosztu:
1) kluczyk z pilotem
2) kluczyk bez pilota

 • ustalenie karty kodowej: 180 zł brutto
 • kluczyk z pilotem: 360 zl brutto -> czas oczekiwania 6-7 dni roboczcyh
 • kluczyk bez pilota - 145 zl brutto -> czas oczekiwania 6-7 dni roboczcyh
 • programowanie pod immobilizer - 150 zl brutto

Ceny z 16.01.2012.

 

 

W mojej astrze 2 mam problem z akumulatorem, jak tylko sie zrobiło zimno to ciągle rozładowuje się akumulator. nie wiem co mam zrobić z tym problemem.

Należy jak najszybciej poddać auto weryfikacji warsztatowej, idą coraz zimniejsze dni i takie przypadki mogą się zdarzać cześciej i niespodziewanie.
Zaparszam do naszego serwisu, gdzie zbadamy akumulator testerem, sprawdzimy ładowanie w aucie poprzez alternator jaki i wykonamy próbę poborów prądu, czy przypadkiem jakieś urządzenie nie zabiera zbyt dużo energii w czasie postoju auta.

 

 

Proszę o jak najbardziej szczegółowe dane techniczne Opla Astry II 18.16v to znaczy wymiary docisku sprzęgła, wymiary tarczy sprzęgłowej. Najlepiej gdyby to był jakiś katalog części lub książka. Bardzo proszę o pomoc.

Takich danych nie posiadamy, katalog podaje tylko nr. katalogowy, który wyjątkowo Panu zamieszczam w załaczniku, nie mamy w zwyczaju podawać nr. katalogowych.części, ale skoro mam panu pomóc...
Zaparaszam Pana na wymiane sprzegłą do naszej stacji:

Sprzęgło - tarcza, docisk, Astra G

Tarcza, nr kat. 6 64 059
Docisk, nr kat. 56 66 017

 

 

Witam. Chciałbym zapytac o symbol łożyska w przedniej piaście w astrze g 1.4 z 2004 r.

Zakłądam, że ma Pan 4 śruby na kole. Łożysko nie występuje osobno, jest zintegrowane z piastą i czujnikiem ABS.
- koszt piasty orginalnej - 1100 zl brutto
- koszt piasty zamiennej podobnej jakości co GM - 605 zl brutto
- montaż w serwisie Dixi-Car - 230 zl brutto

Ceny z 12.09.2011

Piasty w sklepie Dixi-Car

 

Moje pytanie dotyczy możliwości zamontowania w Astrze II 1.7 CDTI 2007 r. kombi relingów. W listwach dachowych są odpowiednie zaślepki na relingi, nie mniej czytając rózne informacje w internecie natknałem się na takie, które mówią o konieczności wiercenia w dachu otworów na śruby mocujące. Czy jednak to jest konieczne a relingów nie montuje się do znajdujących się pod zaślepkami rantów? Ile taka usługa kosztowałaby w Państwa serwisie?

W Pańskim aucie zaślepki które znajdują się w listwach dachowych są do montażu bagażnika dachowego.
Jeżeli auto wyprodukowane było bez relingów nie ma możliwości ich zamontowania bez nawierania odpowiednich otworów w dachu.
Najważniejszą kwestią w tym przypadku jest brak wzmocnienia dachowego pod relingi.
Serwis autoryzowany nie wykona dla Pana takiej usługi.

Bagażniki dachowe Opel - sklep Dixi-Car

 

Żeby opuścić szybę elektryczną, muszę trzymać przycisk, aż szyba opadnie? Czy można zaprogramować szyby elektryczne?

Tak, wystarczy przytrzymać przycisk danej szyby, aż szyba zostanie opuszczona i aż usłyszymy cyknięcie w przekaźniku w drzwiach. Na filmie pokazujemy, jak zaprogramować szybę elektryczną.

 

 

 

 

Witam jaki jest koszt testu szczelności silnika 1.7dti objawy olej w zbiorniczku z płynem oraz cały koszt ewenyualnych wymian oringów obsad wtryskiwaczy plus komplet uszczelek dekla itp na gotowo tylko proszę bez ciemy i naciągania jak potrafią aso

W Pańskim aucie należy zacząć od weryfikacji usterki żeby wyceniać jakiekolwiek części.
Koszt weryfikacji od 188,2 zł. do 1317,33 zł. w zależności od czasu poszukiwania usterki.

 

W mojej Astrze II 1.7 DTI w zbiorniczku wyrównawczym sa plamki oleju oraz ubywa płynu. Miałem robiony test na szczelność uszczelki pod głowicą i jest OK. Prawdopodobnie do wymiany są o-ringi na obsadach wtryskiwaczy. Jaki jest koszt takiej usługi?

Usterkę należy zdiagnozować prawidłowo, zapraszamy na nasz warsztat mechaniczny. Koszt ew. wymiany o-ringów na 4 wtryskiwaczach: 380 zł brutto pod warunkiem, że wyjdą z gniazd bez problemów.

 

 

Witam, posiadam Astrę II 1.6 16V 1999 r. w której pojawiło się kilka usterek i chciałbym się dowiedzieć mniej więcej, jaki byłby koszt ich usunięcia:

 1. Kontrolka ABS-u - samochód stał kilka dni na mrozie i po uruchomieniu zapalila sie kontrolka.
 2. Obroty silnika - wydaje mi się, że są za niskie, bo dosyć mocne drgania są przenoszone na kierownicę. Poza tym przy kręceniu kierownicą w miejscu spadaja do 500 obr./min. Tak samo przy przytrzymaniu przycisków od zamykania/otwierania szyb, czasami spadaja do 500 obr./min. bez przyczyny.
 3. Podświetlenie konsoli środkowej - nie ma podświetlenia nawiewu oraz przycisków od klimatyzacji i ogrzewania tylnej szyby.
 4. Fotel pasażera (wersja 3-drzwiowa) - fotel nie składa się uniemożliwiając wejście do tyłu
 5. Silnik bierze olej

Dodam jeszcze, ze uszczelniacze byly wymieniane. Przepustnica i silniczek krokowy przeczyszczone.

Koszty podałem poniżej:

 1. Kontrolka ABS - sprawdzenie komputerem diagnostycznym Tech-2, być może naprawa instalacji elektrycznej - 260 zł.
 2. Obroty - obciążenie instalacji elektrycznej pracą elektryki może powodować spadek obrotów ze względu na większe opory pracy alternatora. Ale do sprawdzenia modul sterujący, ładowanie, akumulator, instalacja elektryczna - ok. 150 zł.
 3. Podświetlenie konsoli środkowej - naprawa podświetlenia - 160 zł.
 4. Fotel pasażera - tutaj trzeba fotel rozerbrać i obejrzeć mechanizm nastawczy - od 200 zł.
 5. Silnik bierze olej - bardzo trudne pytanie, najpierw lokalizacja, czy nie ma wycieków. Jeśli konieczne są dolewki, proponuję przejść po pierwsze na olej półsyntetyczny, ew. mineralny. Koszt wymiany w naszym serwsiie z filtrem odpowiednio: półsyntetyczny olej Opel 10W40 - 129 zl brutto; olej mineralny Opel 15W40 - 109 zl brutto (ceny w marcu 2011 - aktualne ceny na stronie poświęconej wymianie oleju

 

W takim razie chciałbym się umówić na naprawę, kiedy mógłbym do Państwa podjechać?

W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej potwierdzam XX.XX.2011 na godz. 7.45.

 

 

Jak zaprogramować zegar i kalendarz w Astrze II po odłączeniu akumulatora?

Producent nazywa to programowaniem pamięci nietrwałych. Na filmie pokazujemy, jak zaprogramować zegar i kalendarz w Astrze II.

 

 

 

 

 

 

 

Pytania wg modelu

Omega

Frontera

 

 

 

Zadaj swoje pytanie techniczne!

Pytanie
nr VIN samochodu (nr nadwozia)
O VIN pytamy, bo sprawdzamy, czy dany samochód podlega bezpłatnej kampanii technicznej producenta, a jeśli podlega to informujemy o tym pytającego. Ponadto czasem bez VINu nie sposób odpowiedzieć na zadane pytanie...
imię i nazwisko*
telefon kontaktowy
e-mail*
miejscowość*
Ile jest 2 dodać 2 ? *
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

* pola obowiązkowe

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przekazania mi informacji o ofercie Opla, Mitsubishi przez Dixi-Car SA zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29.08.1997. Podanie danych jest dobrowolne, każdemu przysługuje prawo wglądu do nich i ich poprawiania. Firma Dixi-Car SA zobowiązuje się chronić udostępnione jej dane osobowe i wykorzystywać je tylko do własnych celów.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowej od Dixi-Car SA zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy z 18.07.2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres elektroniczny.

 

 

  

 


Podziel się:

Przejdź na górę strony Powrót do góry

Panel sterowania klimatyzacją Opel
Odgrzybianie, napełnianie klimatyzacji

Zobacz ceny
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
Ceny przeglądów (OT-15, OT-30, itd.)

zobacz cenę przeglądu
Wyceń usługę serwis Opel Raszyn (Warszawa), Radom
Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji

oferta serwisu klimatyzacji
Sprawdzenie samochodu używanego przed zakupem
Sprawdzenie samochodu używanego przed zakupem

o usłudze sprawdzenia
Program AutoOdnowa - naprawy rozrządu, amortyzatorów i inne dla starszych modeli
Wymiana rozrządu

Ceny wymiany rozrządu
Instalacje gazowe LPG
Instalacje gazowe do Opla

o instalacjach LPG
Usługi blacharsko-lakiernicze
Usługi blacharsko-lakiernicze

Serwisu blacharski
Pomiar tarczy hamulcowej suwmiarką
Czy Twój Opel podlega kampanii serwisowej producenta?

Sprawdź wpisując VIN!
Dziękuję, że jesteś na naszej stronie. Zadaj pytanie, odpowiemy!