Opel Corsa D - światła i żarówki

 

 


Doradca serwisu Opel

Masz pytanie techniczne nt. swojego Opla?

Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj własne pytanie! Formularz
Na pytania odpowiadają Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.

Przeczytaj zasady udzielania odpowiedzi przez serwis.

 

Pytania nt. innych modeli Opla

 

 

Opel Corsa D 1,2 2009 5 drzwiowy. Czy są uchwyty do zamocowania lamp LED w miejsce atrap. Atrapkę kupię i lampy też ale czy są specjalne uchwyty do mocowania.

Brak takich uchwytów w ofercie oryginalnych akcesoriów Opel.

 

 

Jestem posiadaczem opela Corsy D i chciałbym sie dowiedziec czy możliwy jest montaż spryskiwaczy reflektorów oraz ksenonów dodam iż posiadam reflektory soczewkowe z systemem AFL? Jeśli jest to możliwe to jaki byłby koszt montażu spryskiwaczy a jaki ksenonów?

Niestety nie ma takiej możliwości, ponieważ Corsa D nie posiada w wyposazeniu reflektorów ksenonowych i spryskiwaczy.

 

 

Mam samochód Opel Corsa na gwarancji. Mam problem z przepalającymi się żarówkami świateł mijania. Prawie co miesiąc muszę wymieniać żarówki to w lewym, to w prawym reflektorze przednim. Wg mojej praktyki jazdy samochodem zdarza się to za często Proszę o ustalenie mi terminu przeglądu samochodu w ramach obsługi gwarancyjnej w tym zakresie.

Zapraszamy na weryfikacje warsztatową - sprawdzimy auto pod względem szczelności reflektorów, instalacji elektrycznej, pracy alternatora, akumulatora - temat gwarancyjny Proponuje równolegle montaż orginalnych żarówek po obu stronach.

Żarówki w sklepie Dixi-Car

 

 

Zauważyłem że mój egzemplarz Corsy D jest wyposażony w instalację do podłączenia halogenów, zaś w skrzynce z bezpiecznikami jest miejsce pod przekaźnik (są pola kontaktowe). Zakupiłem już potrzebne komponenty: przełącznik z opcją załączania halogenów, halogeny z ramkami, przekaźnik i bezpiecznik. Pozostała kwestia aktywowania w systemie. Czy jest to wykonalne w moim egzemplarzu i jaki jest koszt tej usługi? Przy okazji chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość aktywowania również systemu adaptacyjnego oświetlania drogi AFL opartego na halogenach? Proszę o wycenę tych usług.

Doposażenie w zestaw halogenów wraz z oryginalnymi częściami kosztuje 2000 zł brutto, napisał Pan, że części posiada (2xlampy, 2 razy kratki, przekaźnik, przełacznik), zatem koszt samej robocizny wynosi: 1000 zł brutto: montaż Pana częsci + programowanie układu, prowadzenie wiązek.
Dziwi mnie fakt, skąd u Pana fabryczne wiązki, nasuwa się pytanie czy pojazd brał udział w kolizji drogowej i np. po naprawie blacharskiej nie wykorzystano w pełni fabrycznych funkcji montując osprzęt bez zastosowania do halogenów ?
System AFL, jeśli jest fabrycznie doposażony w pojeździe istnieje zapewne mozliwość aktywacji - 150 zł brutto jeśli wszystko jest prawidłowo zamontowane. Zapraszamy na wizyte, gdzie spr. poprawność połaczeń i wtedy wydamy pełną ocene kosztorysową.

 

Jak wymienić żarówkę w światłach pozycyjnych tylnych?

Sprawna wymiana nie powinna nastręczać trudności. Wystarczy otworzyć klapę tylną samochodu, odchylić tapicerkę w rogu i wykręcić 2 białe narętki, które trzymają reflektor z karoserią, dalej wymontować go i wyciągnąć z zatrzasków płytkę drukowaną, tam znajdzie Pani żądaną żarówkę.

Jeśli szkoda Pani czasu, to zapraszam do nas. Koszt usługi wynosi 43 zł brutto z żarówką, przy okazji wykonamy bezplatną kontrolę wzrokową podstawowych punktów Corsy.

Żarówki w sklepie Dixi-Car

 

Zauważyłem, że przepaliła mi się żarówka od świateł stop i pozycyjnych ta górna. Troche się zdziwiłem, bo jest to żarówka jednowłoknowa a spodziewałem się dwuwłoknowej. Czy ewentualnie mógłbym zmienić obie górne żarówki od stopu i postojowe na dwuwłóknowe? Opel Corsa D 5-drzwiowy dziękuje o pozdrawiam.

Żarówki stosujemy zgodnie z wytycznymi producenta, zastosowanie innej może skutkować błędem w oświetleniu, zwarciem itd. Na rysunku żarówki jakie powinien Pan zastosować zgodnie z technologią producenta. Nr 7 to żarówka jednowłóknowa 21W stopu, a nr 8 to żarówki postojowe 21/5W.

Żarówki w sklepie Dixi-Car

 

Opel Corsa D - tylna lampa, żarówki

 

 

Chciałem do swojej corsy dolozyc swiatla do jazdy dziennej, bylem w serwisie bo slyszalem ze mozna wlaczyc ową funkcjie ale niepasuje mi to ze i tak beda sie palic przednie swiatła mija jako ze one niby spelniaja funkcje swiatel dziennych.
Chodzi mi czy da sie ustawic tak w programie czyjnik zmierzchu, aby w dzien swiecily sie dolozone swiatala do jazdy dziennej, jak zrobi sie ciemniej to wlacza sie automatycznie swiatala do jazdy dziennej. Da sie takie cos zrobic?

Takiej konfiguracji wariantu programu nie da się ustawić, ASO posiada gotowy software od importera i może zaproponować tryb świateł dzienncyh poprzez światła mijania.

Zapraszamy na naszą stronę z ofertą na montaż świateł dziennych LED.

 

Posiadam corsę D, która pracuje w nauce jazdy zbyt duzo zmieniam H7 chciałbym zamontowac swiatła do jazdy dziennej,gdzie ie zamontowac i gdzie podłączyc LED st-4.

Na ulicy pojawiają się samoróbki, diody montowane w okolicach halogenów, przy przednim zderzaku. Zasilanie zapewne poprowadzone bezpośrednio z akumulatora, plus wlacznik, przekaźnik, aby gasły po zapalaniu świateł mijania. Szczegółów nie znamy, gdyż takich niehomologowanych doposażeń nie wykonujemy.

 

OPEL CORSA D ENJOY /rocznik 2009/ silnik benzynowy 1,2. W jaki sposób wymienić żarówkę H7 /światła mijania/ w lewej i prawej lampie?

Odpowiedź już opracowaliśmy wcześniej - jest niżej.

 

Gdzie kupię lampy do przodu (reflektory przednie) do Corsy D z soczewkami?

Opel w tej chwili nie ma w ofercie takich lamp. Polecamy oryginalne części Opla związane z reflektorami do Corsy dostępne w naszym sklepie internetowym: http://sklep.dixi-car.pl/advanced_search_result.php?keywords=reflektor+corsa&search_in_description=1&x=15&y=10

 

Zauważyłem, że do nowych Cors przy zamawianiu można dokupić światła do jazdy dziennej, chyba za kwotę 50zl. Czy da się zrobić taką opcję w mojej Corsie, czy to są osobne światła, czy jest to jakaś opcja włączona? Jaki jest koszt tego?
Z góry dziękuję za odpowiedź
pzdr K.Adam

Uruchomienie świateł do jazdy dziennej - 50 zl - potrzebny kod security - 4 cyfrowy. Światła te będą korzystać z żarówek H7 świateł mijania. Uruchomienie świateł dziennych polega więc na takim zaprogramowaniu komputera pokładowego, aby światła mijania uruchamiały się samoczynnie zaraz po zakończeniu pracy przez rozrusznik, niezależnie od tego, czy jest dzień, czy noc. Zapraszam do serwisu!

 

Witam! Kupiłem niedawno Corsę D 2007r 1,2 z zagranicy. Chcę kupić żarówki na zapas i nigdzie nie mogę znaleźć jakie tam są (symbol, moc) w poszczególnych światłach. Czy można wkładać mocniejsze? Pozdrawiam - Krzysztof

Co do symboli żarówek, to znajdzie Pan je w zestawieniu dostęnym w naszym sklepie internetowym. http://dixi-car.pl/serwis-akcesoria-042007.htm#zestaw_zarowek. Tam też może Pan zamówić odpowiedni zestaw żarówek do Corsy. Zapraszamy!
Mocniejsze żarówki można wkładać, ale wtedy producent samochodu nie gwarantuje trwałości reflektorów. Wnętrze reflektora ma "kubaturę" rzędu najwyżej kilku litrów. Naszym zdaniem wstawienie w taką przestrzeń nawet standardowej żarówki o mocy 55W generuje wystarczające obciążenie cieplne dla elementów reflektora. A proszę pomyśleć o lecie, gdy na zewnątrz mamy +30 st., a w reflektorze świeci grzejnik o mocy np. 100W...

 

Po włączeniu prawej strony świateł pozycyjnych przestaje świecić lewa żarówka świateł mijania, Corsa D 1.3 ecoFlex?

Czy ma Pan zaprogramowane swiatła mijania na tryb całoroczny? Być może któraś żarówka jest spalona i przy przełączeniu z pozycji "0" na pozycję świateł mijania zapala się tylko jedna strona ?? Auto proponuje sprawdzić w naszym serwsie pod względem oświetlenia jak i w ramach kontroli zimowej.

 

W jaki sposób wymienić żarówkę świateł mijania w tejże corsie. W instrukcji obsługi jest to ładnie opisane, lecz niemożliwe do wykonania (kompletny brak dostępu)?

Co do wymiany żarówki reflektora, to wymiana różni się w zależności od tego, czy jest to lewy, czy prawy reflektor.
Reflektor lewy (patrząc w kierunku jazdy): przy podniesionej masce trzeba najpierw wyjąć rurę wlewową do zbiorniczka spryskiwacza. Dzięki temu mamy dostęp do dekielka znajdującego się z tyłu reflektora. Odblokowujemy zatrzask owego dekielka, wyjmujemy dekielek. Mamy dostęp do żarówki, odłączamy od niej wiązkę przewodów, odblokowujemy jej zatrzask i wyjmujemy ją. Nową żarówkę trzymamy za metalowy trzonek, a jeśli już mamy chwycić za bańkę to przez chusteczkę.
Reflektor prawy (patrząc w kierunku jazdy): Tu możemy mieć z kolei rurę ssącą powietrza (oznaczoną 1 na rysunku). Nie we wszystkich Corsach ona występuje. Jeśli występuje, musimy ją wymontować. Uzyskujemy dostęp do dekielka reflektora prawego i dalej wymiana przebiega tak, jak w reflektorze lewym.Reflektor prawy Corsa D - wymiana żarówki

Zapraszamy do zamówienia żarówek H7 pasujących do Corsy D w sklepie internetowym Dixi-Car:
http://sklep.dixi-car.pl/zarowka-c-36_151_253.html

 

 

 

 

 

 

Pytania wg modelu

Omega

Frontera

 

 

 

Zadaj swoje pytanie techniczne!

Pytanie
nr VIN samochodu (nr nadwozia)
O VIN pytamy, bo sprawdzamy, czy dany samochód podlega bezpłatnej kampanii technicznej producenta, a jeśli podlega to informujemy o tym pytającego. Ponadto czasem bez VINu nie sposób odpowiedzieć na zadane pytanie...
imię i nazwisko*
telefon kontaktowy
e-mail*
miejscowość*
Ile jest 2 dodać 2 ? *
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

* pola obowiązkowe

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przekazania mi informacji o ofercie Opla, Mitsubishi przez Dixi-Car SA zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29.08.1997. Podanie danych jest dobrowolne, każdemu przysługuje prawo wglądu do nich i ich poprawiania. Firma Dixi-Car SA zobowiązuje się chronić udostępnione jej dane osobowe i wykorzystywać je tylko do własnych celów.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowej od Dixi-Car SA zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy z 18.07.2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres elektroniczny.

 

 

  

 


Podziel się:

Przejdź na górę strony Powrót do góry

Panel sterowania klimatyzacją Opel
Odgrzybianie, napełnianie klimatyzacji

Zobacz ceny
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
Ceny przeglądów (OT-15, OT-30, itd.)

zobacz cenę przeglądu
Wyceń usługę serwis Opel Raszyn (Warszawa), Radom
Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji

oferta serwisu klimatyzacji
Sprawdzenie samochodu używanego przed zakupem
Sprawdzenie samochodu używanego przed zakupem

o usłudze sprawdzenia
Program AutoOdnowa - naprawy rozrządu, amortyzatorów i inne dla starszych modeli
Wymiana rozrządu

Ceny wymiany rozrządu
Instalacje gazowe LPG
Instalacje gazowe do Opla

o instalacjach LPG
Usługi blacharsko-lakiernicze
Usługi blacharsko-lakiernicze

Serwisu blacharski
Pomiar tarczy hamulcowej suwmiarką
Czy Twój Opel podlega kampanii serwisowej producenta?

Sprawdź wpisując VIN!
Dziękuję, że jesteś na naszej stronie. Zadaj pytanie, odpowiemy!