Pytania o elektronikę pokładową Insigni

 

 


Doradca serwisu Opel

Masz pytanie techniczne nt. swojego Opla?

Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj własne pytanie! Formularz
Na pytania odpowiadają Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.

Przeczytaj zasady udzielania odpowiedzi przez serwis.

 

Pytania nt. innych modeli Opla

 

 

Witam, posiadam auto Opel Insignia kombi rocznik 2009 od momentu kupna a było to wtedy roczne auto nie działa mi tempomat, kontrolka zapala się na biało ale na nigdy na zielono. Próbowałem każdej możliwości przełączania i bez skutku proszę o pomoc. Pozdrawiam

Włączamy tempomat na biało i rolką w górę lub dół, jeśli nie ma reakcji: auto należy podłączyć pod komputer diagnostyczny i sprawdzić konfiguracje ustawień – wówczas można coś więcej powiedzieć na temat zgłoszenia. Przy okazji wykonujemy bezpłatną kontrolę wzrokową pojazdu.

Diagnostyka Tech 2 / MDI w serwisie Dixi-Car

 

 

Witam. Czy jest już dostępna firmowa kamera cofania do Opel Insignia 2012, może można by zastosować z nowego modelu, o którym właśnie czytałem. Niedługo zbliża się mojego pierwszego przeglądu, na którym chętnie dokonałbym takiego zakupu, co Państwo sądzicie o tym?

Kamera cofania nie jest póki co przewidziana w akcesoriach Opla. Doposażenia takiego nie wykonywaliśmy, brak bowiem wytycznych co do kompatybilności urządzeń: sterownik nadwozia, wiązki, oprogramowanie. Brak wejścia sygnału VIDEO.

Oryginalne akcesoria do Insigni

 

 

Witam, ostatnio zakupiłem nowe autko Opel Insignia kombi Cosmo, chyba więcej już nie można było w niego upchnąć, zresztą taki był mój cel. Po upłynięciy pierwszej euforii oraz zapoznaniu się z instrukcją obsługi, dochodzę do wniosku, że niestety brakuje mi kilku fajnych rzeczy, które akurat by mi się przydały, a mianowicie chodzi o kamerę frontową, która rozpoznawałaby znaki, jak również spełniała by funkcje ostrzegania niekontrolowanej zmiany pasa ruchu, a o ostrzeżeniu zbyt bliskiego dojeżdżania do pojazdu jadącego przed nami, to już nie wspomnę. A to tylko kwestia frontu, co do tyłu to kamera cofania też by śię przydała, pomimo, iż posiadam czujniki cofania to zdarzają się takie elementy stojące na ziemi, które skutecznie mogą zniszczyć spojler. Moje pytanie brzmi: czy mogę te rzeczy uzupełnić w ASO, w jakiej cene, chyba, że jest jakaś godna firma do polecenia, która wykona taką usługę nie powodując utraty gwarancji pojazdu i jego elementów. Pozdrawiam Serdecznie, Waldemar

Doposażenia tego typu dokonywane są w fabryce na etapie konfiguracji auta. Doposażenia tego typu są ryzykowne, gdyż możliwe, że należałoby zmieniać wiązki nadwozia, moduły sterujące, które nowego doposażenia nie obsługują i sumarycznie nieznany jest ostateczny koszt i ostateczne powodzenie całości.
Słyszy się o firmach specjalizujących się w doposażeniu np. kamery cofania – Można ew. prześledzić Internet, portale aukcyjne. Bliższej współpracy nie mamy.

 

 

Witam, od miesiąca jestem właścicielem Opla Insignii, przy kupnie (od firmy żony) nie sprawdziliśmy działania zapasowego kluczyka.Nie działa zdalne sterowanie ani do wyłączenia alarmu ani do otwierania drzwi,a po manualnym otwarciu drzwi kierowcy i próbie zapłonu zapala się kontrolka i miga w/g opisu "Usterka immobilizera".Wymieniłem baterię na nową w jednym i drugim kluczyku i nadal to samo, kluczyk nr 1 działa drugi zapasowy nie.Czy wiecie Państwo jaka może być przyczyna? Kluczyk zapasowy jest w idealnym stanie z przywieszką kodem paskowym.Z góry dziękuję za sugestie i podpowiedź.

Kluczyk wydaje się być niezaprogramowany do auta (może dlatego, że bateria wyładowała się dawno), można spróbować dokonać aktywacji na podstawie kodu immo (4-cyfrowego), przy usłudze wymagany jest kluczyk 1`wszy. Czas operacyjny: 40 minut, przy okazji wykonujemy bezpłatną kontrolę wzrokową pojazdu. Zapraszamy.

 

 

Czy potraficie podłączyć kamerę cofania w Insigni z DVD800. Jaki byłby koszt.

Niestety nie podłączamy innych urządzeń do oryginalnego wyposażenia….

Oryginalne akcesoria do Insigni

 

 

Czy w Państwa firmie, jest możliwość zainstalowania urządzenia odstraszającego kuny? Zależy mi na skutecznym i sprawdzonym rozwiązaniu oraz takim które nie ?zaburza? elektroniki w samochodzie (Insignia).

Rozumiemy, że ma Pan problem z gryzoniami, które przegryzają w garażu, na posesji przewody instalacji w samochodzie? Producent nie przewidział w dziale akcesoriów urządzenia, które ma odstraszać "szkodniki" zatem nic o napieciu 12V nie zalecamy montować. Rynek aukcyjny ma w swojej ofercie sonary ultradzwiekowe na 220 V, które można myśle zainstalowaćw garażu i spróbować zminimalizować problem.

Oryginalne akcesoria Opel w sklepie Dixi-Car

 

 

Średnio raz lub dwa razy dziennie bez przyczyny wzbudza się fabryczny autoalarm. Jest to o tyle dziwne że wyje tylko syrena ale światła awaryjne nie migają (tak jak ma to miejsce podczas wymuszonego wzbudzenia). Co może być przyczyną? Fabryczny alarm sam się wzbudza i wyje tylko syrena bez świateł awaryjnych ?

Faktycznie jest to alarm fabryczny - kod opcji UJN. Nie mieliśmy podobnego przypadku, aby bez świateł działała sama syrena - należy spr. może samą syrenkę, która okresowo szwankuje... Zalecamy wizytę w najbliższym Panu ASO Opla, ew. jeżeli będąc w Warszawie lub Radomiu wybierze Pan Dixi-Car cieszymy się podwójnie.

 

 

 

 

 

 

Pytania wg modelu

Omega

Frontera

 

 

 

Zadaj swoje pytanie techniczne!

Pytanie
nr VIN samochodu (nr nadwozia)
O VIN pytamy, bo sprawdzamy, czy dany samochód podlega bezpłatnej kampanii technicznej producenta, a jeśli podlega to informujemy o tym pytającego. Ponadto czasem bez VINu nie sposób odpowiedzieć na zadane pytanie...
imię i nazwisko*
telefon kontaktowy
e-mail*
miejscowość*
Ile jest 2 dodać 2 ? *
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

* pola obowiązkowe

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przekazania mi informacji o ofercie Opla, Mitsubishi przez Dixi-Car SA zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29.08.1997. Podanie danych jest dobrowolne, każdemu przysługuje prawo wglądu do nich i ich poprawiania. Firma Dixi-Car SA zobowiązuje się chronić udostępnione jej dane osobowe i wykorzystywać je tylko do własnych celów.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowej od Dixi-Car SA zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy z 18.07.2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres elektroniczny.

 

 

  

 


Podziel się:

Przejdź na górę strony Powrót do góry

Opona na śniegu
Koła zimowe (opona + fabryczne felgi Opel)

Zobacz ceny
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
Ceny przeglądów (OT-15, OT-30, itd.)

zobacz cenę przeglądu
Wyceń usługę serwis Opel Raszyn (Warszawa), Radom
Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji

oferta serwisu klimatyzacji
Sprawdzenie samochodu używanego przed zakupem
Sprawdzenie samochodu używanego przed zakupem

o usłudze sprawdzenia
Program AutoOdnowa - naprawy rozrządu, amortyzatorów i inne dla starszych modeli
Wymiana rozrządu

Ceny wymiany rozrządu
Instalacje gazowe LPG
Instalacje gazowe do Opla

o instalacjach LPG
Usługi blacharsko-lakiernicze
Usługi blacharsko-lakiernicze

Serwisu blacharski
Pomiar tarczy hamulcowej suwmiarką
Czy Twój Opel podlega kampanii serwisowej producenta?

Sprawdź wpisując VIN!
Dziękuję, że jesteś na naszej stronie. Zadaj pytanie, odpowiemy!