Sterowanie silnika, obroty w Astrze J

 

 


Doradca serwisu Opel

Masz pytanie techniczne nt. swojego Opla?

Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj własne pytanie! Formularz
Na pytania odpowiadają Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.

Przeczytaj zasady udzielania odpowiedzi przez serwis.

 

Pytania nt. innych modeli Opla

 

 

Witam, samochód Opel Astra J OPC. Po wizycie w salonie Opla po wgraniu nowego oprogramowania komputera znikło odcięcie obrotów przy maxymalnych obrotach. (Przerywania i strzały z wydechu). Aktualnie jest zatrzymanie obrotów i rownomierne zablokowanie obrotów. Czy jest mozliwe, ze zostało to komputerowo zablokowane? Dodam iż dzieje sie to tez w trybie sportowym czy OPC. Lub jaki moze byc tego inny powód? Bardzo proszę o fachową odpowiedź.

Nie spotkaliśmy się z takim zjawiskiem, jednak silnik w liczbach: niszowy i wiele doświadczeń z tą jednostką w naszym ASO nie mieliśmy. Najczęściej jednak kalibracja nowym Softem nie zmienia charakterystyki tak znacznie – tj. wł/wył obrotów przy danych wysokich obrotach.

Diagnostyka Tech 2 / MDI w serwisie Dixi-Car

Silnikówka Astry IV w sklepie Dixi

 

Witam opel astra j 4 kombi rok 2011 cdti 125 KM falujące obroty w zakresie 800-900 na zimnym jak i na ciepłym silniku za odpowiedż z góry dziękuje.Pozdrawiam

Zalecamy wizytę w najbliższym Panu Aso Opla i zlecenie badania komputerowego z odczytem parametrów pracy, aby ocenić czy coś jest poza zakresem. „Mały” ruch wskazówki jest często zjawiskiem normalnym we współczesnych rozwiązaniach, sygnał idzie przez sterownik, który stale koryguje nastawy, aby optymalizować pracę osprzętu.

Diagnostyka Tech 2 / MDI w serwisie Dixi-Car

 

Witam czy jest możliwość zmiany silnika w samochodzie marki opel astra j? Czy jest możliwość przerobienie silnika z 1.6 na 1.6 turbo?

Nie mamy doświadczeń w przeróbkach tunningowych lub tzw. SWAPach – nie jest to technologiczne. Zapewne możliwe, lecz koszty byłyby tak wysokie, że lepiej sprzedać wóz obecny i kupić z jednostką Turbo z danego rocznika… Z części należałoby zmienić – silnik, skrzynię biegów, Turbo, sterowniki, wiązki nadwoziowe i wiele innych – na używanych częściach to ponad 20.000 zł.

Odpowiedź drugiego doradcy:

Jest możliwa zmiana silnika, jednak koszt takiej operacji wiąże się ze zmianą instalacji elektrycznej wraz z modułami. Koszt takiej operacji prawdopodobnie może przekroczyć 3/4 ceny nowego auta. Silnik 1.6 teoretycznie  można uturbić, lecz musi się Pan liczyć z ryzekiem uszkodzenia motoru, który nie jest przygotowany ani zaprojektowany pod obciązenia generowane przy układzie turbodoładowanym. Rozwiązaniem jest w tym przypadku możliwość sprzedaży przez Pana auta i zakup Astry z silnikiem 1.6 turbo. Zapraszam do naszego salonu, lub salonu aut używanych, koledzy postarają się przedstawić możliwie najciekawszą ofertę.

Akcesoria do Astry J w sklepie Dixi

 

Ostatni przegląd pojazdu robiłem przy 59518km a przy 74950 wymieniałem olej. Od paru dni zaczęła mi się świecić kontrolka "pomarańczowy samochodzik" na desce rozdzielczej. czy jest możliwość skasowania tej informacji bez wizyty w serwisie. Mój samochód to Opel Astra IV rocznik 2011?

Należy kod błędu odczytać w stacji serwisowej ASO Opla, gdzie określi się przyczynę, parametry pracy osprzętu i zaproponuje rozwiązanie. Kasowanie błędu proponujemy dopiero po naprawie usterki. Jeżeli będąc w Warszawie lub Radomiu wybierze Pan Dixi-Car cieszymy się podwójnie.

Umów się

 

 

 

 

 

Pytania wg modelu

Omega

Frontera

 

 

 

Zadaj swoje pytanie techniczne!

Pytanie
nr VIN samochodu (nr nadwozia)
O VIN pytamy, bo sprawdzamy, czy dany samochód podlega bezpłatnej kampanii technicznej producenta, a jeśli podlega to informujemy o tym pytającego. Ponadto czasem bez VINu nie sposób odpowiedzieć na zadane pytanie...
imię i nazwisko*
telefon kontaktowy
e-mail*
miejscowość*
Ile jest 2 dodać 2 ? *
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

* pola obowiązkowe

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przekazania mi informacji o ofercie Opla, Mitsubishi przez Dixi-Car SA zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29.08.1997. Podanie danych jest dobrowolne, każdemu przysługuje prawo wglądu do nich i ich poprawiania. Firma Dixi-Car SA zobowiązuje się chronić udostępnione jej dane osobowe i wykorzystywać je tylko do własnych celów.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowej od Dixi-Car SA zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy z 18.07.2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres elektroniczny.

 

  

 


Podziel się:

Przejdź na górę strony Powrót do góry

Panel sterowania klimatyzacją Opel
Odgrzybianie, napełnianie klimatyzacji

Zobacz ceny
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
Ceny przeglądów (OT-15, OT-30, itd.)

zobacz cenę przeglądu
Wyceń usługę serwis Opel Raszyn (Warszawa), Radom
Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji

oferta serwisu klimatyzacji
Sprawdzenie samochodu używanego przed zakupem
Sprawdzenie samochodu używanego przed zakupem

o usłudze sprawdzenia
Program AutoOdnowa - naprawy rozrządu, amortyzatorów i inne dla starszych modeli
Wymiana rozrządu

Ceny wymiany rozrządu
Instalacje gazowe LPG
Instalacje gazowe do Opla

o instalacjach LPG
Usługi blacharsko-lakiernicze
Usługi blacharsko-lakiernicze

Serwisu blacharski
Pomiar tarczy hamulcowej suwmiarką
Czy Twój Opel podlega kampanii serwisowej producenta?

Sprawdź wpisując VIN!
Dziękuję, że jesteś na naszej stronie. Zadaj pytanie, odpowiemy!