Opel Astra H - światła i żarówki

 

 


Doradca serwisu Opel

Masz pytanie techniczne nt. swojego Opla?

Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj własne pytanie! Formularz
Na pytania odpowiadają Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.

Przeczytaj zasady udzielania odpowiedzi przez serwis.

 

Pytania nt. innych modeli Opla

 

 

Posiadam astre 1.6 115KM 2009 rok. Problem polega na tym ze przestaje świecić swiatlo nijania w prawym reflektorze, drogowe nie swieci a postój zazy sie. Po uruchomieniu silnika swiatla palą sie i po chwili gasną i zapalają sie halogeny. Proszę o pomoc.....

Nie jest to przypadek powtarzający się. Tego typu zgłoszenia wymagają wizyty ASO Opla celem rozpoznania problemu na stanowisku warsztatowym przez elektromechanika. Do sprawdzenia i pomiaru instalacja elektryczna dochodząca. Dochodzi do jakiegoś zwarcia w wiązce. Zapraszamy do Dixi-Car. Przy okazji wykonana zostanie bezpłatna Kontrola Wzrokowa pojazdu.

 

 

Witam chciałbym założyć halogeny przeciwmgielne czy będę miał problem z montażem tzn czy będę musiał to zrobić na przełącznik kołyskowy czy podepnę do oryginalnej wiązki?

Montaż takiego doposażenia zalecamy wykonywać w ASO Opla, który ma doświadczenie w tym zakresie, zaproponuje odpowiednie rozwiązanie dla tego przypadku. Do zmiany na pewno: wiązka, panel załączający, lampy halogenowe, kratki, przekaźniki, programowanie sterownika nadwozia pod nową funkcję.

Części układu elektrycznego w naszym sklepie

 

 

Witam.zakupilem lampy tylne led do astry h z maja 2006 1.3 cdti.jest problem ze swiatlami stop po wlaczeniu silnika. Przestaja dzialac.prawdopodobnie komputer nie obsluguje led prawidlowo.co mozna z tym fantem zrobic by lampy dzialaly poprawnie?

Prawdopodobnie lampa jest niedostosowania do danego modelu pojazdu. Możemy ewentualnie przeprogramować sterownik, ale nie dajemy gwarancji, że będzie działało poprawnie. Zapraszamy!

 

 

Jak wymienić żarówkę świateł przeciwmgielnych? Jaki to typ żarówki?

Najwygodniej jest podnieść samochód i wykręcić dolny dekielek w lampie halogenu. Wówczas ukaże nam się żarówka do zmiany. Typ żarówki: H3. Jeśli nie będzie Pan miał motywacji, zapraszamy: najbliższy wolny termin: dzis o godz. dowolna, proszę o potwierdzenie.

Żarówki w sklepie Dixi-Car

 

 

Od wczoraj po zamknięciu samochodu, wewnątrz i w bagażniku światło nie gaśnie automatycznie. Nie mogąc go wyłączyć - musiałem wyjąć żarówki. Nie wiem, czy to ma z tym związek, zanim światła przesytały automatycznie wyłączać, przypadkowo włączył się alarm. Światła wewnatrz nie można też wyłączyć przyciskiem - gaśnie tylko wtedy, gdy przycik zostanie delikatnie wciśniety, ale po puszczeniu go świeci dalej.

Proponuję odłączyć klemę minusową z akumulatora na 10 sekund i podłaczyć ją z powrotem, problem powinien ustąpić. Dzoszło do niegroźnego zawieszenia się sterownika.

 

 

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wykaz żarówek do mojego samochodu - Astra H?
Umiejscowienie,typ,moc:
*Światła pozycyjne: Przód/Tył
*Światła krótkie: Przód
*Światła drogowe: Przód
*Kierunkowskazy: Przód/Tył/Boczne
*Światła cofania: Tył
*Światła stopu: Tył
*Światła przeciwmgielne: Przód/Tył
*Tablica rej.: Przód/Tył
*Oświetlenie podsufitki
*Schowek
W różnych źródłach różnie podają.
Sądzę, że u Państwa otrzymam pewną i wyczerpującą odpowiedź?

Jakie żarówki do jakiego modelu Opla można sprawdzić w naszym zestawieniu http://dixi-car.pl/doc/zestawy_zarowek.xls.

Ogólnie w Astrze do świateł mijania i długich stosujemy żarówki H7, do przeciwgielnych - jeśli są - H3, inne żarówki są wymienione w zestawieniu powyżej, przy czym żarówka W5W stosowana w kierunkowskazach bocznych, światłach przednich postojowych i oświetleniu tablicy rejestracyjnej to żarówka bezcokołowa, żarówka PY21W to barwiona żarówka pomarańczowa stosowana w kierunkowskazach tylnych, H21W to nietypowa, smukła, walcowata żarówka do kierunkowskazów przednich. Poza tym szerokie zastosowanie w Astrze mają żarówki P21W, czyli typowe jednowłóknowe żarówki 21-watowe.

Schowek przed pasażerem - żarówka W5W (bezcokołowa)

Lampka oświetlenia wnętrza sufitowa - żarówka 10W "belka" - tu można ją zobaczyć w lampce

Podwójna lampka do czytania sufitowa - żarówka 10W z cokołem

 

Zobacz też: Fabryczne zestawy żarówek zapasowych do Opli

 

 

mam astrę h kombi zauważyłem że żarówki tylnej lewej lampy światła pozycyjnego i cofania świca toszke słabiej słabiej pozdemontowaniu lampy i ponownym zamontowaniu światło pozycyjne świci jeszcze słabiej a cofania i pozostałe świcą normalnie co może być przyczyna tego zjawiska, dodam że pojazd miał naprawiany tylny lewy bok. Pozdrawiam

Zapraszam Pana na weryfikacje warsztatowa, gdzie w pelni możemy odniesc się do problemu. Do spr. na pewno sa zarówki w tej lampie, stan lampy, połaczeń elektrycznych, samej instalacji dochodzącej.
Rzy okazji spr. auto przed zima w ramach kontroli wzrokowej, aby miał pan pewność co do stanu tech. auta.

Żarówki w sklepie Dixi-Car

 

 

Jak wymienić żarówkę reflektora prawego w Astrze III 1.7 CDTI?

Zarówki reflektora zarówno prawego jak i lewego wymieniamy przez specjalną otwór w nadkolu. Zatem najpierw ustawiamy koła przednie samochodu tak, aby mieć możliwie najlepszy dostęp do przedniej części nadkola, przed którym znajduje się reflektor z przepaloną żarówką. Zdejmujemy dekielek w nadkolu, pod nim jest już osłona żarówki, którą to osłonę ściągamy. Potem standardowo: zdejmujemy kostkę elektryczną z żarówki i odblokowujemy zaczep żarówki. Nową żarówkę trzymamy za części metalowe, nie za bańkę. Ważne jest przy montażu precyzyjne zamontowanie rewizji w nadkolu, żeby błoto nie dostawało się w okolice reflektora.

Zakup żarówek - polecamy nasz sklep internetowy, zestawy, jak i pojedyncze żarówki: http://sklep.dixi-car.pl/zarowka-c-36_151_253.html

Właścicielom Astry III polecamy odświeżyć pomysł urzędników, tych starszej daty - a mianowicie narękawniki. Sprawdzą się, gdy wymiana żarówki wypadnie w deszczu i błocie.

Ach i jeszcze jakie żarówki: mijania - H7, drogowe (długie H7), przeciwmgielne - H3, choć wymiana żarówki w przeciwmgielnych to już inna historia.

 

 

 

 

 

 

Pytania wg modelu

Omega

Frontera

 

 

 

Zadaj swoje pytanie techniczne!

Pytanie
nr VIN samochodu (nr nadwozia)
O VIN pytamy, bo sprawdzamy, czy dany samochód podlega bezpłatnej kampanii technicznej producenta, a jeśli podlega to informujemy o tym pytającego. Ponadto czasem bez VINu nie sposób odpowiedzieć na zadane pytanie...
imię i nazwisko*
telefon kontaktowy
e-mail*
miejscowość*
Ile jest 2 dodać 2 ? *
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

* pola obowiązkowe

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przekazania mi informacji o ofercie Opla, Mitsubishi przez Dixi-Car SA zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29.08.1997. Podanie danych jest dobrowolne, każdemu przysługuje prawo wglądu do nich i ich poprawiania. Firma Dixi-Car SA zobowiązuje się chronić udostępnione jej dane osobowe i wykorzystywać je tylko do własnych celów.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowej od Dixi-Car SA zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy z 18.07.2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres elektroniczny.

 

 

  

 


Podziel się:

Przejdź na górę strony Powrót do góry

Panel sterowania klimatyzacją Opel
Odgrzybianie, napełnianie klimatyzacji

Zobacz ceny
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
Ceny przeglądów (OT-15, OT-30, itd.)

zobacz cenę przeglądu
Wyceń usługę serwis Opel Raszyn (Warszawa), Radom
Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji

oferta serwisu klimatyzacji
Sprawdzenie samochodu używanego przed zakupem
Sprawdzenie samochodu używanego przed zakupem

o usłudze sprawdzenia
Program AutoOdnowa - naprawy rozrządu, amortyzatorów i inne dla starszych modeli
Wymiana rozrządu

Ceny wymiany rozrządu
Instalacje gazowe LPG
Instalacje gazowe do Opla

o instalacjach LPG
Usługi blacharsko-lakiernicze
Usługi blacharsko-lakiernicze

Serwisu blacharski
Pomiar tarczy hamulcowej suwmiarką
Czy Twój Opel podlega kampanii serwisowej producenta?

Sprawdź wpisując VIN!
Dziękuję, że jesteś na naszej stronie. Zadaj pytanie, odpowiemy!