Opel Meriva - problem z komputerem pokładowym

 

 


Doradca serwisu Opel

Masz pytanie techniczne nt. swojego Opla?

Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj własne pytanie! Formularz
Na pytania odpowiadają Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.

Przeczytaj zasady udzielania odpowiedzi przez serwis.

 

Pytania nt. innych modeli Opla

 

 

Posiadam opla merivę 1,7 cdti 2003r dlaczego komputer pokładowy pokazuje tylko temp. nie pokazuje innych funkcji np. spalania?

Jeżeli ma Pan maly wyświetlacz, to nie posiada on komputera pokladowego.
Drugi wariant to jeżeli ma Pan większy wyświetlacz TID, to jest ten komputer i jest możliwość jego zaprogramowania. Zapraszamy!

 

 

Witam!!! Opel Meriwa 13.CDTI 2007,NAVI; 70 dlaczego po wlaczeniu BC;BC1,lub BC2 komputer pokładowy pokazuje tylko przejechane kilometry jak i średnią predkość ,natomiast nie pokazuje średniego zużycia paliwa jak i na ile km. jeszcze pozostało,wynik jest 00, następnie jak zdemontować panel z pokrętłami ogrzewania w celu wymiany żarówek.proszę o odpowiedź. z wyrazami szacunku. Krzysztof

Odpowiedź na 1`wszą część Pana zapytania bez oględzin osobistych auta nie jest łatwa, tak jakby komputer był wgrywany ze złą konfiguracją programową, musielibyśmy podłaczyć tester diagnostyczny celem weryfikacji wariantów programu i dokonać ew. korekty. Wymiana żarówek jest możliwa po uprzednim demontazu radia dwoma specjalnymi wyjmakami i dalej delikatnym podważeniem miekkim narzedziem specjalnym zatrzasków w panelu po bokach. Przestrzegamy, że istnieje ryzyko połamania zaczepów i radzimy zlecenie usługi fachowcom z ASO w Raszynie/Radomiu.

 

 

Witam. Mam spalane podświetlenie licznika przebiegu km jaka jest tam żaróweczka i jak sie wymienia tzn czy potrzebny jest demontaż całego kokpitu . Czy na BC można ustawic podgląd spalania i td bo jakoś nie znalazlem...POZDRAWIAM

Do wymiany żaroweczki potrzeba zdemontować zestaw wskaźników, ze względu na ryzyko połamania plastików proponuje zlecić to fachowcom. Czas operacyjny, ok.1 godzina

Koszt usługi: 167 zl brutto z zastosowaniem żarówki najczesciej 1,2V, ale spotykane także 0,5 V i 3V - musimy zobaczyć co zastaniemy w pana aucie, katalog tego nie precyzuje. Cena z 12.12.2011.

Żarówki w sklepie Dixi-Car

 

 

W Merivie 2005 r. mam NAVI 70, komputer pokładowy nie podaje średniego zużycia paliwa, a tylko czas jazdy z postojami lub bez postojów. Nie mogę znależć tej opcji, wchodzę w menu komputera poprzez naciśnięcie BC na panelu radia lub steruję przyciskami przy kierownicy. Oryginalne oprogramowanie komputera było w języku niemieckim. Proszę o pomoc jak uaktywnić funkcję średniego spalania. Pozdrawiam Jerzy P

Proponujemy panu zmianę konfiguracji oprogramowania, aby uaktywnić komputer pokładowy w pełni funcjonalny: srednie spalanie, zasięg do przejechania, ilosc zużytego paliwa, średnie spalanie na 100 km, można to zrobić za pomocą testera diagnostycznego Tech-2.

Koszt usługi wynosi: 399 zl brutto, przy zapisie przez internet proponuje kwotę promocyjną: 300 zł brutto - specjlanie dla Pana. Cena aktualna 07.10.2011

Równolegle wykonamy przegląd przed zimą w ramach kontroli wzrokowej Merivy.

 

 

Kupiłam opla merivę 2006r. Podobno ma on komputer pokładowy, ale trzeba go włączyć w serwisie opla. Poprzedni właściciel tego nie zrobił i dlatego komputer nie działa, ale przycisk BC jest. Czy to możliwe? Może jednak ten komputer wcale nie działa? Jak to sprawdzić i gdzie?

Ten samochod posiada komputer pokładowy, tylko trzeba go zaprogramować komputerem w serwisie ASO, ale tez zależy od tego, jaki posiada Pani w aucie wyświetlacz cyfrowy.
Jeżeli wyświetlacz jest dwu rzędowy to niemożna zaprogramować, jeżeli trzy rzędowy lub wyższe modele - da się to zrobić bez żadnego problemu.

Koszt takiej usługi wynosi 300 zł i jest do tego potrzebny kod security z karty kodów car pass.

 

Posiadam OPLA Merive 1,3 CDTI z nawigacją NAVI 70, mam pytanie: dlaczego komputer pokładowy wyświetla mi tylko zasięg, przejechane km. i średnią predkość, a nie ma informacji średniego zużycia paliwa i zużycia w danej chwili.
Bardzo proszę o odpowiedź, z wyrazami szacunku Krzysztof

Funkcje, o których Pan mówi są dostępne pod przyciskiem BC na radiu i wejsciu za pomocą rolki z kierownicy, bądź przycisków radiowych - w zależności od wersji na zakladke BC1 (proponuje kasowac wartosci co tankowanie) lub BC2 (proponuje wartości kasować co sezon)

 

 

 

 

 

 

Pytania wg modelu

Omega

Frontera

 

 

 

Zadaj swoje pytanie techniczne!

Pytanie
nr VIN samochodu (nr nadwozia)
O VIN pytamy, bo sprawdzamy, czy dany samochód podlega bezpłatnej kampanii technicznej producenta, a jeśli podlega to informujemy o tym pytającego. Ponadto czasem bez VINu nie sposób odpowiedzieć na zadane pytanie...
imię i nazwisko*
telefon kontaktowy
e-mail*
miejscowość*
Ile jest 2 dodać 2 ? *
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

* pola obowiązkowe

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przekazania mi informacji o ofercie Opla, Mitsubishi przez Dixi-Car SA zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29.08.1997. Podanie danych jest dobrowolne, każdemu przysługuje prawo wglądu do nich i ich poprawiania. Firma Dixi-Car SA zobowiązuje się chronić udostępnione jej dane osobowe i wykorzystywać je tylko do własnych celów.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowej od Dixi-Car SA zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy z 18.07.2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres elektroniczny.

 

 

  

 


Podziel się:

Przejdź na górę strony Powrót do góry

Opona na śniegu
Koła zimowe (opona + fabryczne felgi Opel)

Zobacz ceny
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
Ceny przeglądów (OT-15, OT-30, itd.)

zobacz cenę przeglądu
Wyceń usługę serwis Opel Raszyn (Warszawa), Radom
Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji

oferta serwisu klimatyzacji
Sprawdzenie samochodu używanego przed zakupem
Sprawdzenie samochodu używanego przed zakupem

o usłudze sprawdzenia
Program AutoOdnowa - naprawy rozrządu, amortyzatorów i inne dla starszych modeli
Wymiana rozrządu

Ceny wymiany rozrządu
Instalacje gazowe LPG
Instalacje gazowe do Opla

o instalacjach LPG
Usługi blacharsko-lakiernicze
Usługi blacharsko-lakiernicze

Serwisu blacharski
Pomiar tarczy hamulcowej suwmiarką
Czy Twój Opel podlega kampanii serwisowej producenta?

Sprawdź wpisując VIN!
Dziękuję, że jesteś na naszej stronie. Zadaj pytanie, odpowiemy!