Opel Corsa C - światła i żarówki

 

 


Doradca serwisu Opel

Masz pytanie techniczne nt. swojego Opla?

Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj własne pytanie! Formularz
Na pytania odpowiadają Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.

Przeczytaj zasady udzielania odpowiedzi przez serwis.

 

Pytania nt. innych modeli Opla

 

 

jak wymienić żarówki H7 w oplu corsa 2006 1.3 CDTi ?

Wymontowanie żarówki światla mijania:

 • Wymontować pokrywę osłaniającą
 • Wcisnąć do dołu żarówkę przy wtyku wiązki przewodów
 • Wyjąć żarówkę
 • Odłączyć wtyk wiązki przewodów

Zamontowanie żarówki światła mijania:

 • Podłączyć wtyk wiązki przewodów
 • Założyć żarówkę z wtykiem wiązki przewodów (Wskazówka: Zwrócić uwagę na prawidłową pozycję montażową żarówki względem reflektora)
 • Osadzić pokrywę i zablokować

Koszt usługi u nas w serwisie wynosi: 69 zł za 1 stronę; 104 zl brutto za obie żarówki na zamienniku Osram, 119 zl brutto na oryginale GM (przy okazji wykonamy bezplatną kontrolę wzrokową auta). Zapraszamy! Ceny z 25.01.2012

Żarówki w sklepie Dixi-Car

 

 

W mojej Corsie C z 2004 r. przestało mi świecić światło mijania i pozycyjne obydwa z lewej strony(samochód jest świeżo kupiony możliwe, że tej pozycji nigdy nie było). Bezpiecznik (nr 36) z dobrego wymieniony na dobry, żarówka z dobrej wymieniona na dobrą. Jakieś pomysły?

Zapraszam do naszego serwisu w celu weryfikacji. Może być problem w wiązce albo jeszcze coś innego.

 

 

Zakupiłem corsę C 2005r 12xep. nie działa wewnętrzy włącznik/wyłącznik światła podsufitki. Lampka normalnie się świeci i gaśnie przy zamkniętych i otwartych drzwiach. Inne sterowane tym przełącznikem światła działają poprawnie.

Jeśli nie działa przycisk wł/wył, oznacza, że należy wymienić cały zespół włacznika świateł, widocznie, nie przewodzi w nim jedna ścieżka odpowidająca za światło w środku Corsy-C.
Uwaga, mamy taki orginalny przelłacznik na miejscu przeceniony dla Pana: 116 zł brutto (395 zl brutto normalna cena) - montaż 40 zł brutto

Najbliższy wolny termin: dziś o godz. 16.00, proszę o potwierdzenie lub zaproponowanie innego dogodnego terminu.

Cena aktualna 19.09.2011

Lamki kabiny w sklepie Dixi-Car

 

 

Jestem posiadaczem Opla Corsy C 1.2. Moje pytanie jest związanie z chęcą zamontowania świateł do jazdy dziennej, lecz nie wiem w którym miejscu pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka. Proszę o podpowiedź. Z góry dziękuje

Najlepiej podłączyć się pod jeden z przekaźników w module sterującym silnika (pod maską Corsy-C), gdzie bezpiecznie wpiąć osprzęt i gdzie pojawia się napięcie jesteśmy w stanie stwierdzić podczas Pana wizyty, kontrolką napięciową - wówczas służymy radą odnośnie montażu, wykonamy Panu kontrole wzrokową pojazdu podstawowych komponentów.

 

Witam mam duży problem ponieważ wymieniałem lampę przednią pozakładałem żarówki do nowej i oby przed zamontowaniem sprawdziłem czy wszystko działa wszystko działało ale po ponownym podłączeniu przestała działać po prostu cała lampa wraz z postojowymi przestała świecić.

Opisane objawy przez Pana są interesujące, myślę jednak że problem tkwi na którymś połączeniu kości elektrycznych przy lampie lub w samej lampie. Niestety nie mam jednoznacznej diagnozy dla Pana, konieczna jest weryfikacja w serwisie w celu ustalenia przyczyny. Zapraszamy.

 

Witam. Niedaleko koła wraz z sygnałem jest związana wtyczka dość sporej wielkości. Do czego ona jest? (18.07.2011)

Nie napisał Pan o jakie auto chodzi, brak fotografii części - zatem nie wiem, czy nasza odpowiedź będzie celna, może być to wtyczka od halogenów, albo niewykorzystywana w Pana wersji wtyczka wychodząca z jakiejś wiązki (czasem są one uniwersalne).

 

Witam mam problem z kierunkowskazami w corsie c z2001r,a dokładnie zginoł lewy kierunek z przodu , na błotniku i ztyłu jest wymieniłem zarowke i dalej niema nie wiem gdzie szukać? Prosze o szybką odpowiedż.

Dziękujemy za zainteresowanie strona www.
1`wsza sprawa - spr i oczyscici plytke drukowana(stykowa) jeśli nie pomoże-krok:@ Wyglada na to, ze usterka jest do poszukiwania na tzw. Piechote - instalacja elektyrczna, ciezko powiedziec, które elementy będą do rozbiorki celem jej naprawy - koszt może być od 150 zl do np.. 400 zł jeśli będzie konieczność weryfikacji i demontarzu kilku elementów.

 

Chciałem zapytać jak wymienić żarówki świateł mijania w corsie z 2000 roku. Jestem początkującym kierowcą więc nie wiem zbyt dużo na ten temat dziękuję pozdrawiam

Zakładamy, że chodzi o Corsę C (której produkcja rozpoczęła się w 2000 roku), a nie o Corsę B (której produkcja zakończyła się w 2000 r.)

W Corsie C:

 1. podnosimy maskę, żeby się dostać do reflektra od tyłu.
 2. Jeśli wymieniamy żarówkę prawego reflektora (po stronie pasażera), to warto wyjąć rurę doprowadzającą powietrze do obudowy filtra powietrza - będzie więcej miejsca na manipulacje ręką w okolicach reflektora.
 3. Zdejmujemy dekielek (nr 2 na poniższym rysunku), pod nim mamy kostkę elektryczną na żarówce.
 4. Ściągamy tę kostkę. Czasem, jeśli kostka siedzi mocno i długość wiązki elektrycznej pozwala, wygodniej jest najpierw odblokować druciany zaczep żarówki, wyjąć zarówkę razem z tkwiącą na niej kostką i rozłączyć mając obie te rzeczy już poza reflektorem.
 5. Wkładamy nową żarówkę do reflektora zwracając uwagę aby trzy blaszki ustalające trafiły w swoje miejsca. Jest tylko jedna pozycja żarówki w reflektrze, w której żarówka nie będzie oślepiać innych. Każda inna pozycja będzie oślepiać. Nowej żarówki nie trzymamy za szklaną bańkę. Jeśli się to zdarzy, dokładnie wycieramy to miejsce czystą szmatką, tak aby usunąć z bańki tłuszcz pochodzący z rąk ludzkich.
 6. Nakładamy na żarówkę kostkę elektryczną, zakładamy dekielek
 7. Zawsze można podjechać na wymianę samej żarówki do serwisów Dixi-Car (często nawet bez umawiania), same żarówki można też kupić w sklepie internetowym Dixi-Car: http://sklep.dixi-car.pl/zarowka-c-36_151_253.html
 8. W Corsie C światła mijania korzystają z żarówek H7, światła długie również z H7, a opcjonalne przeciwmgielne mają żarówki H3.
 9. Na rysunku reflektor lewy Corsy C: 1 - oprawka żarówki kierunkowskazu, 2 - dekielek żarówki świateł mijania, 3 - pokrywka żarówek świateł mijania i światła pozycyjnego

Reflektor Corsa C lewy od tyłu

 

 

Jak zdemontowac lewy przedni reflektor w Corsie C, 2001 r.? Muszę wyczyścić styki.

Żeby zdemontować reflektor, trzeba wyjąć zderzak przedni. Pod zderzakiem bowiem zlokalizowana jest jedna z trzech śrub mocujących reflektor do nadwozia. Śruby te oznaczone są na poniższym rysunku strzałkami. Domyślamy się, że chodzi o oczyszczenie styków oprawki żarówki. W tej sytuacji proponujemy wymianę samej oprawki żarówki. Oprawki są dostępne w sklepie internetowym Dixi-Car http://sklep.dixi-car.pl.

Reflektor Opel Corsa C

 

Witam mam pytanie czy opis zdemontowania lampy przedniej lewej, ten który jest pokazany na państwa stronie, odnosi się również do corsy C po lifcie z lampami soczewkowymi? Mógłbym prosić o więcej szczegółów dotyczacej demontażu tej lampy chodzi mi jak zdjąć zdeżak itp żeby się jakoś dostać do tej lampy Pozadrawiam

Tak, opis ten dotyczy również Corsy C z lampami soczewkowymi.

Tu instrukcja demontażu zderzaków w Corsie C

Sklep Dixi-Car: reflektory i części do reflektorów Opel.

 

 

 

 

 

 

Pytania wg modelu

Omega

Frontera

 

 

 

Zadaj swoje pytanie techniczne!

Pytanie
nr VIN samochodu (nr nadwozia)
O VIN pytamy, bo sprawdzamy, czy dany samochód podlega bezpłatnej kampanii technicznej producenta, a jeśli podlega to informujemy o tym pytającego. Ponadto czasem bez VINu nie sposób odpowiedzieć na zadane pytanie...
imię i nazwisko*
telefon kontaktowy
e-mail*
miejscowość*
Ile jest 2 dodać 2 ? *
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

* pola obowiązkowe

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przekazania mi informacji o ofercie Opla, Mitsubishi przez Dixi-Car SA zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29.08.1997. Podanie danych jest dobrowolne, każdemu przysługuje prawo wglądu do nich i ich poprawiania. Firma Dixi-Car SA zobowiązuje się chronić udostępnione jej dane osobowe i wykorzystywać je tylko do własnych celów.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowej od Dixi-Car SA zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy z 18.07.2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres elektroniczny.

 

 

  

 


Podziel się:

Przejdź na górę strony Powrót do góry

Opona na śniegu
Koła zimowe (opona + fabryczne felgi Opel)

Zobacz ceny
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
Ceny przeglądów (OT-15, OT-30, itd.)

zobacz cenę przeglądu
Wyceń usługę serwis Opel Raszyn (Warszawa), Radom
Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji

oferta serwisu klimatyzacji
Sprawdzenie samochodu używanego przed zakupem
Sprawdzenie samochodu używanego przed zakupem

o usłudze sprawdzenia
Program AutoOdnowa - naprawy rozrządu, amortyzatorów i inne dla starszych modeli
Wymiana rozrządu

Ceny wymiany rozrządu
Instalacje gazowe LPG
Instalacje gazowe do Opla

o instalacjach LPG
Usługi blacharsko-lakiernicze
Usługi blacharsko-lakiernicze

Serwisu blacharski
Pomiar tarczy hamulcowej suwmiarką
Czy Twój Opel podlega kampanii serwisowej producenta?

Sprawdź wpisując VIN!
Dziękuję, że jesteś na naszej stronie. Zadaj pytanie, odpowiemy!